Книги Українською Мовою » 💙 Пригодницькі книги » Baby travel. Подорожі з дітьми, або Як не стати куркою 📚 - Українською

Читати книгу - "Baby travel. Подорожі з дітьми, або Як не стати куркою"

542
0
26.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Baby travel. Подорожі з дітьми, або Як не стати куркою" автора Ірена Ігорівна Карпа. Жанр книги: 💙 Пригодницькі книги / 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 39 40 41 ... 46
Перейти на сторінку:
їх будити, доки смуга туману між вершинами і сосновим лісом не розсіялася. Хай би глянули на красу, ні? І тут двері балкона радісно защемляють мені палець – не буди.

Завжди пам’ятайте: хвилини, доки всі рідні і близькі сплять, належать тільки вам. Недаремно ж народ вигадав, що хто рано встає, тому Бог дає. Тільки одні це трактують як ранній доїзд на базар чи сапання картоплі, а інші – як оцю от егоїстичну насолоду величним і справжнім. Дітям краси і так вистачить, коли повстають. І якщо, гади, замість «яка кйася!» скажуть «хочу на майданчик!», змушу бігати крос навколо готелю.

Щодо інтенсивності переживань: дивним чином у стресовій ситуації мозок красою запасається значно обачливіше, ніж у ситуації повного розслаблення й бездітності. Тоді в голову починають лізти думки про дім, недороблені справи, нереалізовані плани чи співробітників-потвор. Ну або, в кращому разі, про борщ і вареники, коли голодний сунеш гірським кряжем.

А з дітьми ви весь час зайняті дітьми – чи на пляжі в Кералі, чи в Піренеях. І щойно видається тиха мить, ви дуже добре починаєте чути і бачити, наче такі кінематографічні спалахи ловите. Ось він – найчервоніший захід сонця в океан, ось висхідні потоки туману проти сонця облизують скелі, найглибший запах сосен, найтужливіша зозуля, найбільш виразні лиця старих продавців сигарет в емігрантському кварталі, найдивніша конструкція будинку. Одним словом, якщо знову звернутися до розтиражованої думки про те, що діти наші вчителі, ясним стає парадоксальне – вони навчають нас цінувати свій особистий час.

– Ну що, бебіки, прокинулися?

– Мама, а шо ми будемо йобити?

– Як шо? Підемо в гори!

Кая оглядає з вікна панораму масиву Педрафорка, відтак переводить погляд на мене, з виразом явного сумніву у моєму психічному здоров’ї:

– Мама, ось же гойи. Ось!

В.

Вестибулярний апарат

– То ви як назад із Котора поїдете? – питаються друзі.

– Ну як… Через гори, Боснію і Сербію. Ми ж туди вже їхали через Хорватію. Навіщо двічі однією дорогою?

– Ех, гори… – зітхають друзі. – Добре вам. Але в Чорногорії такі серпантини, що наша мала і пару кілометрів не витримає.

12-річну Олю нестерпно нудило від дороги в принципі, а від гірських віражів і страшно було собі уявити, що могло трапитися. Тому її батьки завжди обирали все найрівніше, найпряміше, найбільш пологе. Оля боєць впертий – по горах пішки ходила бадьоро, але ж далі Карпат із таким важким сприйняттям доріг не заїдеш.

Я, звісно, Карпати люблю більш за все на світі – бо то гори наші, ми відчуваємо їх, а вони відчувають нас. Але водночас не можу відмовити собі в улюбленій розвазі – шукати карпатські подібності в горах Нової Гвінеї, на Кавказі, в Піренеях чи на малих висотах Гімалаїв.

Мене вже якось поза очі похвалив був один йог, що народила дітей і підлаштовую їх під себе, а не навпаки. Подорожі, рух і висота – невід’ємні частини мого повноцінного існування, діти також. Тож, логічно з цих даних і з мого життєвого принципу вибирати не «або – або», а «і – і» витікає, що діти подорожують, беруть висоти, рухаються й насолоджуються природою. Принаймні поки не стукне їм у двері протестний підлітковий вік і вони не приймуть твердого рішення стати дворовими гопниками (буває й таке, знаєте).

Я не медик і точно вам не скажу, як воно там з вестибулярним апаратом – спадково він справний чи набуто. Але за прикладом проколотих у сім днів після народження Каїних вух можу сказати точно: чим раніше звички, тварини, їжа, обставини ввійдуть у життєвий простір людини, тим природнішими потім здаватимуться. І якщо мої діти їздили в автівці з народження, міняли країни і навіть кліматичні пояси – а в цей час мамаші кричали, що раніше п’яти років дитину на море не дай Боже, – то явно я не буду перейматися тим, що їх десь знудить, продує чи наврочить.

15. Не відкладайте життя на тоді, коли вони виростуть.

Якщо вам зараз уже кінцево нестерпно захотілося закрити цю книгу – а ліпше закритою настукати мені по голові – попрошу взяти до уваги: я ще не найбільш прибацана мамаша з тих, що є на світі. Приміром, летіла я якось з Непалу через Емірати, а коло мене тьотька мого віку з двомісячним немовлям. Я іще, пам’ятаю, з кимсь місцем помінялася, бо пасажир коло немовляти вже авансом собі в штани наробив – воно ж буде репетувати.

Без досвіду пасажир трапився. Такі малесенькі діти літають найліпше, і для мами це найкомфортніше – повішали їй стюардеси спеціальну люльку, то дитинча собі і спить весь політ. Хіба що прокидається поїсти чи оголосити світові про свою закаканість.

Так от, розговорилися ми з нею, мамські теми ж поєднують всіх – і жителя Аляски з жителем Зімбабве, і програміста з сантехніком. Каже, що летить з Гоа, сама вона росіянка, айтішниця з Пітера. Ну, думаю, й прибабахнуті ці москалі-тусовщики – вродять і в свою Гоанську губернію бігом, вкусниє таблєточькі хавати. Та ще й не в сезон – на початку травня мені навіть страшно уявити, яка там спека, якщо колись у березні я дихати вже не могла й пообіцяла, що ноги моєї в попсовому Гоа не буде.

До речі, з того часу думка трохи змінилася – під час керальської мандрівки мені розповіли про кілька Russian-free місць, де нема ні дискотек, ні тусовочок офісно-планктоно-наркоманських, а максимум якихось пара хіпі і природа, та й ціни не здерті ще. (Якшо шо, здам вам у приваті топоніміку, але навмисно не публікуватиму – раптом у вас хтось поганий книгу викраде, прознає про містяки і панаєхає туди?!)

– Та ні, – каже мені молода мама, – малючка там і народилася. Я за два місяці до пологів поїхала.

– Ого! – такого я не чекала.

Потроху моя сусідка розвінчує й інші мої стереотипи. Вона – мати-одиначка, що заробила собі грошей, вибрала генетично придатного чоловіка, завагітніла, списалася з приватною індійською клінікою, прилетіла в Гоа, зняла будинок і народила дитину. Всенькі пологи (а то був кесаревий розтин) коштували їй аж тисячу доларів. Хороша, чиста, просунута приватна клініка. А тепер прикидаємо, скільки б ми віддали за це в Європі чи в Україні, де, на жаль, океан не шумить тобі за вікнами палати, не завжди є щойно зірваний із дерева фрукт чи овоч з грядки, а вегетаріанцю і взагалі живеться непереливки.

– Та й в принципі, – провадить вона, – індуси такі класні.

1 ... 39 40 41 ... 46
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Baby travel. Подорожі з дітьми, або Як не стати куркою», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Baby travel. Подорожі з дітьми, або Як не стати куркою"